wtorek, 29 marca 2022

TransPod rozpoczyna kolejny etap rozwoju ultraszybkiego transportu rurowego w Albercie w Kanadzie, pozyskując finansowanie w wysokości 550 mln USD

 TransPod ustanawia decydujący kamień milowy dla branży, będąc pierwszym przedsiębiorstwem specjalizującym się w przesyle rurociągowym, które potwierdziło finansowanie wielomiliardowego projektu infrastrukturalnego.Broughton Capital Group, we współpracy z CERIECO, uzgodniły warunki finansowania na łączną kwotę 550 mln USD oraz umowy głównej EPC w sprawie poprawy efektywności energetycznej, która zakłada znaczne zaangażowanie kanadyjskich wykonawców, w celu przyspieszenia budowy linii TransPod pomiędzy Edmonton i Calgary oraz napędzenia wzrostu gospodarczego w regionie.

EDMONTON, Alberta--(BUSINESS WIRE)-- TransPod, przedsiębiorstwo budujące TransPod Line - nowy system transportu ultraszybkiego, który ma zrealizować i zredefiniować transport komercyjny – poinformowało dzisiaj o kolejnym etapie wielomiliardowego projektu infrastrukturalnego w Albercie w Kanadzie. Broughton Capital Group („BCG”), we współpracy z China-East Resources Import & Export Co. („CERIECO”), uzgodniły wstępnie, że zapewnią łączne finansowanie w wysokości 550 mln USD oraz umowę główną EPC, odpowiednio w celu przyspieszenia rozwoju linii TransPod między Edmonton i Calgary oraz napędzenia wzrostu gospodarczego w regionie. Opublikowane już studium wykonalności TransPod Line potwierdziło, że dzięki temu ultraszybkiemu projektowi transportowemu powstanie do 140 tys. miejsc pracy, przynosząc w trakcie budowy 19,2 miliarda USD do PKB regionu, a umowa główna EPC powinna wiązać się ze znacznym wkładem kanadyjskich wykonawców.

„Będąc pierwszą i jedyną firmą, która potwierdziła takie finansowanie dla wielomiliardowego projektu infrastruktury transportu rurowego, spółka TransPod jest dumna ze swojego zaangażowania w napędzanie wzrostu w Albercie poprzez prawdziwą innowację i partnerstwo – skomentował Sebastien Gendron, współzałożyciel i dyrektor generalny TransPod. – Budowa i eksploatacja linii TransPodLine pozwoli mieszkańcom Alberty na łatwiejsze przemieszczanie się, stworzy nowe miejsca pracy i zwiększy inwestycje w regionie. Korzystając z zaufania naszych inwestorów i rządu Alberty, zrealizujemy wspólną wizję postępowej, zrównoważonej i rozwijającej się gospodarki”.

Najważniejsze informacje ze studium wykonalności projektu TransPod w Albercie: 

  • Znaczący wzrost gospodarczy: do roku 2030 TransPod Line w Albercie zwiększy PKB prowincji o 19,2 miliarda USD (lub 6,25 procent). 
  • Znaczący wzrost zatrudnienia: projekt infrastrukturalny TransPod w Albercie przyczyni się do stworzenia 15 600 miejsc pracy rocznie, w sumie 140 tys. miejsc pracy w ciągu dziewięciu lat. 
  • Zwiększona przystępność dla podróżnych: przejazd TransPodem zajmie 45 minut z Calgary do Edmonton, przy szacunkowym koszcie biletu 90 CAD, w porównaniu z ponad trzema godzinami jazdy samochodem lub biletem lotniczym kosztującym około 162 USD. 
  • Zmniejszenie śladu węglowego: w ciągu roku spodziewana liczba przejazdów między Calgary i Edmonton zmniejszy emisję CO2 o 636 tys. ton rocznie, co jest równoważne z zasadzeniem lasu o powierzchni cztery razy większej niż Calgary. 

„Jednym ze strategicznych celów BCG są inwestycje w innowacyjne pomysły, a nasza współpraca z CERIECO przy projekcie TransPod zdecydowanie odpowiada temu celowi i znakomicie wróży przyszłym przedsięwzięciom. Z radością czekamy na dalszy rozwój działań” – powiedziała firma Broughton Capital Group. 

Kolejne etapy projektu TransPod w Albercie: 

Krótkoterminowe: badania i rozwój; pozwolenie na budowę; ocena oddziaływania na środowisko; nabycie gruntów (od teraz do 2024 r.). 
Średnioterminowe: budowa toru testowego, próby szybkościowe i certyfikacja (2023-2027). 
Długoterminowe: budowa kompleksowej linii międzymiastowej pomiędzy Edmonton i Calgary (rozpoczęcie w 2027 r.). 

„Nasze partnerstwo z BCG i TransPod charakteryzuje się silną zbieżnością celów strategicznych i kompleksowym podejściem do rozwoju infrastruktury, które naszym zdaniem przyniesie znaczącą wartość dodaną w innowacyjnych projektach w Kanadzie” – powiedziała firma CERIECO. 

Celem wsparcia rozwoju miejsc pracy w regionie i zapewnienia szkoleń pracowników dla TransPod Line w Albercie, TransPod nawiązał współpracę z Building Trades of Alberta, aby wykorzystać jej regionalne doświadczenie i sieć partnerów. 

„TransPod jest fascynującym, zmieniającym grę liderem dla przyszłości ekologicznej infrastruktury i transportu w Kanadzie oraz poza nią – powiedział Terry Parker, dyrektor wykonawczy Building Trades of Alberta. – Projekt Alberta TransPod nie tylko pomoże Kanadzie w osiągnięciu jej celów w zakresie emisji dwutlenku węgla, ale również stworzy tysiące wysoko płatnych, wspierających społeczność miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów z Alberty, w tym pracowników ze społeczności rdzennych, kobiet, nowo przybyłych Kanadyjczyków i praktykantów. Organizacja Building Trades of Alberta - i jej ponad 60 tys. członków – jest gotowa i z radością przyjmuje fakt, że może wziąć udział w tym projekcie”.

Colliers Capital Markets, spółka zależna Colliers International, doradzała finansowo firmie TransPod. 

Więcej informacji na www.transpod.com. 

Broughton Capital Group 

Broughton Capital Group (BCG) jest brytyjską spółką finansującą projekty specjalizującą się w organizowaniu i udzielaniu finansowania dłużnego jako główny kredytodawca, koncentrując się na różnorodnych projektach na całym świecie, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Firma dysponuje ogromnym doświadczeniem oraz najwyższej klasy zespołem wewnętrznym i zewnętrznym. Jako alternatywny dostawca finansowania dąży do zapewnienia rozwiązań finansowych, które nie zawsze są dostępne na konwencjonalnym rynku finansowania projektów i dlatego dokłada wszelkich starań, aby być kreatywnym, elastycznym i konkurencyjnym w zakresie warunków finansowania, które może zaoferować jako kredytodawca. 

Więcej informacji na www.broughton-capital.com. 

Źródło informacji: Business Wire

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Wykorzystanie zębów rekina do rozszyfrowania procesów ewolucyjnych

Od embrionu do żółwia: zespół pod kierunkiem paleobiolog Julii Türtscher z Uniwersytetu Wiedeńskiego badał wielokrotne zmiany kształtu zębów...